WebStats4U jsou parchanti

Již před časem mě Baraka požádala, zda-li bych se nekouknukl na jejich web, že se jim tam otvírají reklamy, které nechtějí. Web mají na normálním hostingu u hosting-zdarma.cz, takže mě to přišlo divné. A tak jsem se na to podíval podrobněji.

Ve zdrojáku na první kouknutí nebyla chyba, ale na to druhé již ano. Statistiky a počítadlo WebStats4U, které mají tento kód:

<!-- Begin webstats4U code --><!-- Title: uvod --><!-- URL: http://www.eastwick.cz/ --> <script language="JavaScript" src="http://m1.webstats4u.com/m.js" type="text/javascript"></script> <script language="JavaScript" type="text/javascript"> <!-- webstats4u("AEBrvQ6T0RRk8_6WX4MG6W4NJHxw", 0); // --> </script> <noscript><a href="http://www.webstats4u.com/stats?AEBrvQ6T0RRk8_6WX4MG6W4NJHxw" target="_blank"><img height="18" alt="Webstats4U - Free web site statistics Personal homepage website counter" src="http://m1.webstats4u.com/n?id=AEBrvQ6T0RRk8_6WX4MG6W4NJHxw" width="18" border="0"> </a><br><a href="http://www.webstats4u.com/" target="_blank">Free counter</a> </noscript><!-- End webstats4U code -->

vám spouštějí Java Scriptem otvíraná reklamní okna. Takže od těchto počítadel už nikdy nic více! Počítadlo jsem odstranil a od té doby se web načítá o poznání rychleji.

Jsou to bastardi… na druhou stranu, možná to mají v podmínkách služby, tak dalece jsme to nezkoumal a ani tohle počítadlo jsme tam nevkládal.

12489 zhlédnutí (celkově) 3 zhlédnutí (dnes)
WebStats4U jsou parchanti
Ohodnoťte článek

Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge