Vyhledávače Google a Seznam meta tag keywords ignorují

Někdy je dobré staré známé věci opakovat, protože se jako bumerang vrací. Byly doby kdyby meta tag keywords vyhledávače braly v potaz. Už od roku 2009 to ale není pravda. Pokud vám někdo tvrdí, že musíte pro Google a Seznam meta tag keywords vyplňovat, buď vás úmyslně klame nebo tomu nerozumí. To platí o i všech redakčních systémech webů a e-shopů. Pokud to tam mají, tak je to pravěký relikt nebo neznalost.

Meta Keywords

Google nebere meta keywords od roku 2009

Vysvětluje to v článku Google does not use the keywords meta tag in web ranking.

At least for Google’s web search results currently (September 2009), the answer is no. Google doesn’t use the „keywords“ meta tag in our web search ranking.

Seznam má v oficiální nápovědě tuto formulaci:

Na hodnotu meta tagu keywords nebereme ohled. Uživatelům se snažíme na jejich dotaz nabídnout stránky, které obsahují hledaný dotaz v titulku nebo v textu stránky.

Dušan Janovský v rozhovoru s Lukášem Pítrou, říká, cituji:

Z meta tagů samozřejmě koukáme na robots, refresh nebo description. Naopak téměř vůbec nekoukáme na meta tag keywords. S meta tagy v dokumentu, které by měly nést význam, je ten problém, že jejich obsah uživatel nevidí. Autoři na ně proto zapomínají nebo jimi v horším případě klamou. A pro nás je mnohem důležitější to, co uživatel na stránce může vidět a číst, než to, co nevidí, tedy meta tagy. V textu stránek je o několik řádů více informace než v meta značkách a mikroformátech.

Ublíží mi existence meta keywords?

Neublíží vám, když budou prázdné nebo vyplněné. Je to prostě jen ztráta času. Ublíží vám to jenom v tom pohledu, že budete věnovat čas nepodstatným věcem nebudete ho věnovat podstatným, jako je třeba obsah webu.

Prostě meta keywords ignorujte i každého, kdo vám tvrdí opak.

PS: Jediný kdo vnímá meta keywords jako signál, je Bing, který jejich vyplnění vnímá jako signál spamu:-) U Yandexu a Baidu je to ale jinak, tam zatím meta keywords má svůj význam. Takže zajímá-li vás ruský a čínský trh, situace může být jiná.

10244 zhlédnutí (celkově) 4 zhlédnutí (dnes)
Ohodnoťte článek

Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Buffer this page
Buffer
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

komentářů 6

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge