Synchronizace záložek a hesel ve Firefoxu

Mnoho lidí a stejně i já pracuje na více počítačích. Když jsme pracoval v Et neteře bylo to pracovní PC s Windows XP a nyní v Ataxu je to MacBook pochopitelně s MacOS (olaláApplause). A proto jsem samozřejmě řešil jak synchronizovat nastavení služebního prohlížeče se soukromým, protože neustále nastavovat to samé se mi vážně nechce.

První co jsem vyzkoušel bylo před rokem a něco Mozilla Weave. V té době nepoužitelné a nefunkční. Tento týden jsem zachytil informaci, že už je to použitelné. Nainstaloval jsem, vyzkoušel jsem a zjistil jsem, že ač očividně funguje tak jak má – je pro mé účely nepoužitelné. A opět jsem se vrátil k již odzkoušeným….

Xmarks

Xmarks jako rozšíření používám již dlouho a to z několika důvodů:

  1. Bylo první a funkční v době kdy Mozilla Weave si ještě čůralo do zdrojáku.
  2. Je funkční napříč platformami a operačním systémy
  3. Můžete synchronizovat jak na server Xmarks i na svůj vlastní (pokud trpíte moderní internetovou paranoiou)
  4. Má podporu pro různé prohlížeče: Firefox, Chrome, Safari i zatracovaný Internet Explorer

    A HLAVNĚ:

  5. Má podporu profilů! Což zkráceně znamená, že si nastavíte, které záložky máte na kterém počítači, prohlížeči, které se synchronizují a které ne.

Jinými slovy, Mozilla Weave má problém v tom, že se neptá co přesně synchronizovat chcete, neumožňuje profilování a je omezená jen na Firefox.

Takže na závěr – chcete-li kvalitně, zdarma a bezpečně synchronizovat – používejte Xmarks.

15390 zhlédnutí (celkově) 6 zhlédnutí (dnes)
Ohodnoťte článek

Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Buffer this page
Buffer
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge