Synchronizace záložek a hesel ve Firefoxu

Mnoho lidí a stejně i já pracuje na více počítačích. Když jsme pracoval v Et neteře bylo to pracovní PC s Windows XP a nyní v Ataxu je to MacBook pochopitelně s MacOS (olaláApplause). A proto jsem samozřejmě řešil jak synchronizovat nastavení služebního prohlížeče se soukromým, protože neustále nastavovat to samé se mi vážně nechce.

První co jsem vyzkoušel bylo před rokem a něco Mozilla Weave. V té době nepoužitelné a nefunkční. Tento týden jsem zachytil informaci, že už je to použitelné. Nainstaloval jsem, vyzkoušel jsem a zjistil jsem, že ač očividně funguje tak jak má – je pro mé účely nepoužitelné. A opět jsem se vrátil k již odzkoušeným….

Xmarks

Xmarks jako rozšíření používám již dlouho a to z několika důvodů:

  1. Bylo první a funkční v době kdy Mozilla Weave si ještě čůralo do zdrojáku.
  2. Je funkční napříč platformami a operačním systémy
  3. Můžete synchronizovat jak na server Xmarks i na svůj vlastní (pokud trpíte moderní internetovou paranoiou)
  4. Má podporu pro různé prohlížeče: Firefox, Chrome, Safari i zatracovaný Internet Explorer

    A HLAVNĚ:

  5. Má podporu profilů! Což zkráceně znamená, že si nastavíte, které záložky máte na kterém počítači, prohlížeči, které se synchronizují a které ne.

Jinými slovy, Mozilla Weave má problém v tom, že se neptá co přesně synchronizovat chcete, neumožňuje profilování a je omezená jen na Firefox.

Takže na závěr – chcete-li kvalitně, zdarma a bezpečně synchronizovat – používejte Xmarks.

14460 zhlédnutí (celkově) 6 zhlédnutí (dnes)
Synchronizace záložek a hesel ve Firefoxu
Ohodnoťte článek

Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge