Slimbox v češtině

Nějakou formu Lightboxu používá většina z nás, kteří vytváříme weby. Já jsem si oblíbil Slimbox, pro jeho rychlost, přívětivost a taky proto, že se mi prostě líbí a dokážu ho jednoduše editovat. Několikrát jsem ho využíval a pokaždé jsem ho upravoval pro český jazyk, tedy aby místo “close” bylo “zavřít” a podobně. V zásadě jde o jednoduchou editaci jednoho JavaScriptového souboru a tří GIF souborů.

A protože tuhle českou variantu používám téměř pokaždé, řekl jsem si, že by se mohla někomu hodit. Sice úpravy, které jsem dělal jsou triviální, ale snad to někomu usnadní práci. Proto nabízím tuto úpravu na stažení.

Slimbox 1.71 v češtině ke stažení (ZIP, 60 kB)

Originální Slimbox najdete na http://code.google.com/p/slimbox/downloads/list. Pokud chcete obdobnou úpravu provést sami a třeba lépe než já, zde je postup.

  1. Zeditujte slimbox.js v adresáři /JS/ a na 6. řádku najděte frázi "Image {x} of {y}" a nahraďte ho čím potřebujete. X značí číslo aktuálního obrázku a y počet všech obrázků v seznamu.
  2. Upravte closelabel.gif, nextlabel.gif a prevlabel.gif v adresáři /CSS/ a přepište v nějakém vhodném grafickém editoru vhodnou barvou a fontem. Já použil stejnou barvu jako byla původně použita a zvolil jsem font Arial.
14079 zhlédnutí (celkově) 3 zhlédnutí (dnes)
Ohodnoťte článek

Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Buffer this page
Buffer
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge