SEO aktuality

Zajímavým zdrojem informací o SEO je podle mého názoru Twitter a protože některé věci není možné na Twitteru publikovat efektivně, rád bych shrnul několik zajímavých informací, které pro optimalizaci pro vyhledávače mohou být důležité.

Social Marketers Summit 2010 Prague

Jakkoliv byla tato konference konfrontační a budila pozitivní i negativní názory (například diskuse o online promítání twitteru kanálu s hashtagem #sms2010), rozhodně je to odálost, kterou stálo za to sledovat a proto je zajímavé si přečíst i komentáře z celé akce:

Pro mě všechny tyhle komentáře znamenají jediné – proč jsme tam sakra nebyl?

Seznam pouští nový fulltext

Tedy už měl být puštěný, ale pánové ze Seznamu si dávají na čas. Podle aktuálních informací Seznamova vočka by to mělo být 15. září v 18:00 (přesně na mé narozeniny, tak doufám, že to bude dárek, který mi udělá radost). Doufejme, že to bude posun v před k průhlednosti srovnatelné s Googlem a ne chaos o kterém jsem psal.

Podle Živě.cz má být rozdíl v tom jak Seznam bude vyhodnocovat lemmata, prý relevantněji. Tak uvidíme, zda to bude změna k lepšímu. Good Luck Sezname!

Jinými slovy, jak doporučil Marek Prokop, zaznamenejte si do svých Google Analytics změnu Seznamáckého fulltextu, abyste věděli odkud mohou plynout změny v návštěvnosti.

Webexpo

Další akce na které nebudu a bude to škoda. O programu netřeba hovořit. Bude úžasný. Zaujmulo mě chytré využití tlačítka like na stránce s programem. Well Done! A mimochodem, Eliška řídí další Four Square Super Swarm Badge (ta holka je fakt dobrá!).

Bing hledá pomocí Yahoo!

Protože již delší dobu Yahoo! a Bing spolu spolupracují (jehož důsledkem je I konec fungování parametru linkdomain: na Yahoo!), není překvapením, že od 24. srpna hledá Bing pomocí algoritmu Yahoo! Díky tomu si statisticky mohou oba menšinové vyhledávače pomoct v procentech. Stane se z nich de facto jeden vyhledávač.

Google Instant

8. září spustil Google již delší dobu proklamované “instantní hledání”, které nabízí výsledky po každém napsaném písmenu. Zatím pouze pro USA, ale je jen otázkou času než ho nasadí jinde. Hezké shrnutí k tomu napsal Marek Prokop – bohužel jen na Facebooku.

16634 zhlédnutí (celkově) 9 zhlédnutí (dnes)
Ohodnoťte článek

Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Buffer this page
Buffer
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge