Prohlížíte weby ve smartphonu na výšku nebo na šířku?

Tahle otázka mě napadla, když jsme u nás v H1.cz spouštěli nový web. Ukázalo se, že existují lidé, kteří standardně při surfování na smartphone si mobil otáčejí na šířku. Pro mě to naopak je nepředstavitelné. Ale napadlo mě, že výsledky podobného průzkumu by mohly být zajímavé. Tak jsem vytvořil anketu, kde by mohli lidé hlasovat (a stále mohou). Výsledky jsou opravdu zajímavé a mohou být zajímavým signále pro tvůrce (mobilních) webů.


Ukazuje se tedy, že většina – 52% – uživatelů používá mobil většinou v zobrazení na výšku a pouze menšina 9% na šířku. 39% uživatelů přizpůsobuje zobrazení specifickým potřebám – nepoužívá většinou na výšku nebo na šířku. Celého „průzkumu“ se zatím zúčastnilo 205 respondentů.

13402 zhlédnutí (celkově) 6 zhlédnutí (dnes)
Ohodnoťte článek

Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Buffer this page
Buffer
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge