Potvrzeno: Penalizace Penguin se můžete zbavit až při dalším updatu

Když jsem psal sérii článků o aktualizaci Penguin 2.0, už v té době jsem tušil, že to se zotavením z penalizace nebude tak jednoduché, jak jsem si dříve myslel. Článek Tomáše Polakoviče mi moji hypotézu jen potvrdil a nevěděl jsem pouze, který update může způsobit zotavení. Proto jsem trochu pátral a je to opravdu tak. Mám potvrzeno od Johna Muellera z Google, že penalizace Penguin je možné se zbavit až při další aktualizaci algoritmu Penguin.

Mimochodem, toto platí i pro aktualizaci Panda, ale je nyní pravidelně aktualizovaná v řádů jednotek týdnů, takže tam nás to tolik netrápí. Nicméně podívejme se na pořadí jednotlivých aktualizací:

  1. Start Penguina – 24.4.2012
  2. První aktualizace dat – 26.5.2012
  3. Druhá aktualizace dat – 5. 10.2012
  4. Penguin 2.0 – 22.5.2013

Pokud se podívám na jednotlivé intervaly vypadá to následovně – 1 měsíc, 4 měsíce a 10 dní, 8 měsíců. Z čehož se nedá nic moc usuzovat, ale odhaduji, že časové období mezi jednotlivými aktualizacemi se bude pohybovat v řádech měsíců.

V tomto videu pravidelných hangoutů Google v 16. minutě John Mueller vysvětluje, že čištěním odkazového profilu a kvalitnějším linkbuildingem a odstraněním problémů na webu může i po penalizaci docházet ke zlepšování pozic, ale nedojde o odstranění penalizace dokud nedojde k další aktualizaci algoritmu Penguin.

Podle jeho slov se zdá, že dříve (před Penguinem 2.0) docházelo k pravidelným aktualizacím algoritmu Penguin. Sice ne tak často, jako je to u Pandy, ale byly víceméně pravidelné. Což s nástupem Penguina 2.0 skončilo.

Nyní ale musíme vyčkat na další aktualizace, které by, dle slov Marie Haynes z hisWEB MARKETING, měly být častější. Co z toho tedy vyplývá, pokud vás zasáhl Penguin:

  • Dokud nepřijde další aktualizace, penalizace se ale nezbavíte.
  • Skokového návratu pozic (20, 30, 40, 50, 60+) se nedočkáte dříve než s touto aktualizací.
  • Situaci i tak můžete zlepšovat odstraněním důvodů penalizace a kvalitnějším linkbuildingem. Ale spíše pomaleji, než skokově.
6415 zhlédnutí (celkově) 2 zhlédnutí (dnes)
Ohodnoťte článek

Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Buffer this page
Buffer
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

komentářů 6

  1. Pavle, já měl za to, že toto se týká jen algoritmické penalizace, nikoliv manuální. Tedy že žádost o posouzení ti pomůže u manuální, ale ne u algoritmické? (pravda, nečetl jsem všechny zdroje)

  2. Však ano, Penguin je ale vždycky algoritmická penalizace. Naopak manuální se díky tomu manuálnímu zásahu řeší mnohem lépe a rychleji. ale ta s Penguinem nesouvisí. To je prostě algoritmus.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge