Pokles indexovaných stránek u sitemap.xml v Search Console

Možná i u vás v Search Console (Webmaster Tools) došlo z 11. na 12.5. k poklesu indexovaných stránek. Nebojte se, nejste sami. Barry Schwartz odhaduje, že se jedná o bug Google, ten se k tomu ale zatím nevyjádřil.

Pokles v indexaci sitemap v Search Console
Pokles v indexaci sitemap v Search Console

Souvislost to může mít také s obrovskou fluktuací změn v Google SERPu – Mozcast 10. května zachytil 97° ze 100° možných.

Fluktuace na Mozcastu 10.5.2016
Fluktuace na Mozcastu 10.5.2016

V tomto období došlo na Google k dvěma změnám.

  1. Úplný roll-out Mobilegeddonu 2
  2. Změna šířky SERPu

Zatím těžko říci, zda je to bug nebo vlastnost souvisejícími se zmiňovanými (nebo jinými) změnami. Cílem tohoto článku je v první fázi sdělit, že to není individuální problém, ale obecný jev, který postihl nemalé množství webů.

Pokud zjistím více, článek bude nadále aktualizován.

26556 zhlédnutí (celkově) 3 zhlédnutí (dnes)
Ohodnoťte článek

Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Buffer this page
Buffer
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

komentářů 6

  1. Děkuji, jak píšou ostatní zrovna jsem taky začal panikařit. U několika webů není propad v podstatě žádný ale u jednoho jde až o 50% a padly i pozice klíčových slov. Tak snad se to dá rychle dohromady…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge