Pokles indexovaných stránek u sitemap.xml v Search Console

Možná i u vás v Search Console (Webmaster Tools) došlo z 11. na 12.5. k poklesu indexovaných stránek. Nebojte se, nejste sami. Barry Schwartz odhaduje, že se jedná o bug Google, ten se k tomu ale zatím nevyjádřil.

Pokles v indexaci sitemap v Search Console
Pokles v indexaci sitemap v Search Console

Souvislost to může mít také s obrovskou fluktuací změn v Google SERPu – Mozcast 10. května zachytil 97° ze 100° možných.

Fluktuace na Mozcastu 10.5.2016
Fluktuace na Mozcastu 10.5.2016

V tomto období došlo na Google k dvěma změnám.

  1. Úplný roll-out Mobilegeddonu 2
  2. Změna šířky SERPu

Zatím těžko říci, zda je to bug nebo vlastnost souvisejícími se zmiňovanými (nebo jinými) změnami. Cílem tohoto článku je v první fázi sdělit, že to není individuální problém, ale obecný jev, který postihl nemalé množství webů.

Pokud zjistím více, článek bude nadále aktualizován.

25065 zhlédnutí (celkově) 9 zhlédnutí (dnes)
Pokles indexovaných stránek u sitemap.xml v Search Console
Ohodnoťte článek

Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

komentářů 6

  1. Děkuji, jak píšou ostatní zrovna jsem taky začal panikařit. U několika webů není propad v podstatě žádný ale u jednoho jde až o 50% a padly i pozice klíčových slov. Tak snad se to dá rychle dohromady…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge