Návod: Jak nainstalovat SEO toolkit na Windows 10

Chyba instalace SEO toolkit na Windows 10

SEO toolkit je docela šikovný SEO nástroj. Jako bezplatní alternativa Screaming Frogu a hezčí a použitelnější alternativa Xenu je mým častým pomocníkem. Ovšem samotná instalace je peklo na zemi. Naštěstí toto už jednou sympaticky zdokumentoval Marek Lecián na svém blogu.

Ale ouha, na Windows 10 návod nefunguje a vidíme jen tuto chybu:

Chyba instalace SEO toolkit na Windows 10
Chyba instalace SEO toolkit na Windows 10

V čem je problém? Instalátor SEO toolkitu trpí chybou, že si myslí, že první číslo ve v názvu Windows 10, tedy i Internet Information Services je číslo verze a myslím, že máme Windows i IIS verze 1 a ne 10.

Jak to opravit?

Spusťte si editor registrů regedit.exe a najděte následující cestu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\InetStp.

Oprava chyby v instalátoru SEO toolkit v regeditu
Oprava chyby v instalátoru SEO toolkit v regeditu

Zde zeditujte hodnotu zápisu MajorVersion, přepněte z šestnáctkové soustavy do desítkové a 10 přepište na 7, poté klikněte na OK. Poté můžete pokračovat dle Markova návodu.

Až dokončíte instalaci a úspěšně spustíte SEO toolkit, vraťte v Regeditu zpátky hodnotu z 7 zase na 10 a klikněte na OK.

Návod jsem našel na SuperUser.com Installing Microsoft SEO Toolkit on Windows, pak už jen vyzkoušel, otestoval a pro vás přeložil a přepracoval do článku.

23617 zhlédnutí (celkově) 6 zhlédnutí (dnes)
Ohodnoťte článek

Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Buffer this page
Buffer
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge