Marketing Miner – cesta ke komplexní analýze

novy-marketing-miner

Když jsem před pár měsíci psal o první verzi Marketing Mineru, byl jsem nadšený, protože to byla skvělá sada jednotlivých nástrojů. Něco, co z online marketéra dělá McGyvera ve svém oboru. Bylo mi trochu líto, že stejně jako spousta jiných nástrojů nedokáže to, co uměli ataxácké SEO tools. Provést konzultanta sestavou jednotlivých kroků k výsledné analýze. Novou verzí Marketing Mineru se to ale dost mění. Filip doplnil to, co mi chybělo a navíc raketovým tempem přidává nové funkce.

Co je to komplexní analýza?

Píšu o komplexní analýze. Co to znamená? Že do nástroje nalejete vstupní data a neaplikujete na ně jeden nástroj, ale hned několik a Marekting Miner vám pak vyplivne všechna dostupné metriky o vstupních datech. Jak to konkrétně vypadá? Podívejme se na příklad na tomto.

Vstupní data

Mohou to být vyhledávací dotazy, klíčová slova, seznam URL, sitemap.xml, produkty či cokoliv jiného. V našem případě klíčová slova:

  • workshop analýzy klíčových slov
  • školení analýzy klíčových slov
  • školení seo praha

V normálním nástroji byste si nejdřív změřili pozice pro váš web, pak byste zjišťovali hledanost a pak byste to v Excelu nebo v OpenRefinu dávali dohromady. Tady ne. Stačí vložit vstupní data a pak kliknutím na modré tlačítko Vybrat minery si vybrat služby (minery), které chcete na vaše vstupní data aplikovat. My budeme chtít třeba hledanost i pozice frází pro můj web.

marketing-miner-vyber-mineru

Zde si jen zakliknete co u mineru „search volume“ chcete zjistit a pro jakou dému chcete měřit pozice. Magické tlačítko Získat data spustí očekávané kouzlo.

Darling, you’ve got mail!

Po krátké době vám přistane ve schránce e-mail s odkazem, kde si můžete stáhnout onen magický Excel.

mareketing-miner-email

Výstupem je něco takto úžasného:

mareketing-miner-excel

Jak vidíte, u zadaných vstupních dat vidíte v dalších sloupečcích všechny zadané a požadované metriky:

  • Hledanost
  • CPC
  • Pozice na Google
  • Pozice na Seznamu
  • Vstupní stránka na Google
  • Vstupní stránka na Seznamu

Voalá – odpadá veškeré spouštění dalších nástrojů a slučování. A to je jen malá ukázka toho co Marketing Miner umí.

Vyzkoušejte si ho sami na marketingminer.com. Malý dárek – kdokoliv kdo při nákupu Marketing Mineru použije kód JOZYXQE má slevu 50% na první měsíc.

 

25416 zhlédnutí (celkově) 3 zhlédnutí (dnes)
Marketing Miner – cesta ke komplexní analýze
Ohodnoťte článek

Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+
0Share on LinkedIn
Linkedin
Buffer this page
Buffer
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge