Kontrola indexace na Seznamu bude lepší

Před pár týdny jsem si na Twitteru postěžoval, že kontrola indexace Na Seznam.cz nefunguje příliš dobře a otázal se na spolehlivý způsob.

Vzhledem k tomu jaký ohlas ten tweet vzbudil (14 retweetů, 18 lajků a 4 komentáře) jsme usoudil, že je to problém pro nemalé množství odborníků i samotných agentur.

Zopakujme si, jak můžete nyní kontrolovat indexaci na Seznamu:

  • Vložit URL přímo do vyhledávacího pole
  • Operátory site: (poskytuje jen informace na úrovni domény) a info: (můžete kombinovat s operátorem inurl:“sekvence-url“)

Nicméně ani jedna z možností nefunguje bohužel zcela správně – tedy nedá se na ty data spoléhat. To jsme si potvrdili, když jsme si o tom vyměnili několik mailů s lidmi z fulltextu Seznamu.

Výsledkem je, což potvrzuje i tweet fulttextového oddělení, že to Seznam ví, že to není ideální a chce to řešit, patrně tím, že zavede úplně nový operátor. Čemuž říkám dobrá zpráva:-)

20195 zhlédnutí (celkově) 3 zhlédnutí (dnes)
Kontrola indexace na Seznamu bude lepší
Ohodnoťte článek

Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

komentáře 2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge