Jak zakázat stahování obrázků z vašich stránek?

Jednoduše řečeno. Nijak. Internetové stránky z principu v komunikaci server – klient fungují tak, že pokud si natáhnete stránku do počítače – internetového prohlížeče a zobrazí se Vám, neexistuje metoda, jak uživateli zabránit si obrázky stáhnout. Ale existuje několik metod jak to uživateli hodně znepříjemnit.

  • Nastavíte obrázek na pozadí pomocí CSS
  • Přes pozadí nastavíte ještě jeden průhledný div, který bude mít na pozadí průhledný obrázek.
  • Zákažete přes Java Script pravé tlačítko myši.
  • Přes Java Script můžete udělat další rozličné opičárny.. nechci je to rozebírat každý si je může najít
  • Vyřešit to přes flash
  • vodoznak na fotografie – jen ukázka že to patří vám
  • rozřezat fotografie na kousky a přes CSS a HTML je zase poskládat

Obecně se dá říct, že to lze vyřešit různě, ale všechno jde obejít. Java Script se dá vypnout, z flashe jde udělat screen, když si nechám stáhnout kompletní stránku, tak mi to stáhne stejně všechno i s obrázky.

Asi bych se těmito metodami patlal jen když by to za to stálo. Jako ideální metodu v poměru práce – výsledný efekt považuji vodoznak.

17623 zhlédnutí (celkově) 15 zhlédnutí (dnes)
Ohodnoťte článek

Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Buffer this page
Buffer
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

1 komentář

  1. Vodoznak v eshopu je čisté peklo… Spousta jich má kradené fotky od výrobce přejeté svým vodoznakem, nejlépe na místě, kde potřebuju vidět nějaký detail… Takže si nakonec tu fotku musím vygooglit… Dovedu si představit, že to někde přínos má, ale v eshopu prosím opravdu ne!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge