Jak na screenshoty na webu – Pixlr Grabber

Již delší dobou mě trápila absence (nebo moje neschopnost najít) vhodná nástroj na tvorbu screenshotů webových stránek nebo jejich částí s možností uložit do souboru na disk, zkopírování do schránky a uložení na server pomocí jednoho kliku. Nechtěl jsem vše řešit tlačítkem Print Screen, následnou úpravou a nahráním na web. Samozřejmě pokud jde o web, ideální je multiplatformní (pracuji na Windows, Macu a občas i na Linuxu) rozšíření pro prohlížeč.

Dříve jsem používal Screengrab, ale ten časem začal v mě nepochopitelných intervalech “nescreenshotovat” zvláště u Google Analytics, kde jsem to jako SEO konzultant potřeboval nejvíce. Navíc neuměl upload na server, což se ukázalo jako problém u většiny nástrojů. Tak jsem hledal dále. Dalším tipem byl Screenshot pimp, ten sice fungoval dobře, ale po další aktualizaci tam autoři začali cpát hnusný toolbar. Bohužel taky neuměl upload na server. Takže Screenshot Pimp šel pryč.

Pak ale přišla chvíle pro krále. A ten se jmenuje…

Pixlr Grabber

Pixlr Grabber totiž umí vše co potřebuju a ještě něco navíc. Takže co díky tomuto kvalitnímu nástroji zdarma dokážete?

  • Vytvořit screenshot celé stránky
  • Vytvořit screenshot viditelné stránky
  • Vytvořit screenshot zadaného výseku stránky

A co s těmito screenshoty Pixlr Grabber umí?

image

  • Můžete si je uložit na disk ve formátu PNG.
  • Můžete si ho zkopírovat do schránky
  • Můžete ho okamžitě sdílet na server http://imm.io
  • Můžete ho okamžitě editovat pomocí online nástrojů na Pixlr.com. Jedná se o takový malý online a zdarma Photoshop. Je k dispozici ve dvou verzích Pixlr Express pro jednoduché úpravy a Pixlr Editor pro náročnější úpravy. Samozřejmostí u těchto nástrojů je samozřejmostí o otevření z disku či přímo z URL.
    image

Pixlr Grabber je k dispozici jako rozšíření pro Firefox nebo pro Google Chrome, stejně jako aplikace pro Windows. Všechny aplikace i rozšíření jsou zdarma.

Na závěr mohu jen dodat, že tento nástroj považuji za velmi kvalitní a umí vše, co od podobného nástroje očekávám. Má moje nejlepší doporučení.

15894 zhlédnutí (celkově) 3 zhlédnutí (dnes)
Ohodnoťte článek

Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Buffer this page
Buffer
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

komentáře 3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge