IP adresa jako SEO faktor

IP adresa byla před časem vnímána jako jeden z mnoha relativně důležitých signálů hodnocení webů, minimálně ze strany Google. Pokud jste byli na IP adrese s velkým množství webů (sdílený hosting) nebo jste měli na IP adrese „sousedy“ s obsahem, který se Google nelíbil, tak to Google vyhodnocoval. Dokonce v seznamu věcí, které byste měli na začátku optimalizace prověřit, najdete tuto formulaci:

IP Neighbors: Check out the website neighbors using the reverse IP lookup and make sure that it doesn’t have any bad neighbors.

V roce 2009 Randy Fishkin na SEOmozu nás informoval, že signály ohledně registrace domény a hostingu tzv. on-site faktory mohou mít hodnotu 6,91% z celkového hodnocení, což není úplně zanedbatelné.

Hodnotící faktory Google z roku 2009

V současné době, kdy máme velké množství sdílených hostingů a každý poskytuje své služby klientům, už není možné na to takto zjednodušeně pohlížet. To si uvědomuje i Google, a proto Matt Cutts ve svém videu Can a spammy website affect the ranking of other sites hosted on the same server? jednoznačně říká, že v době sdílených hostingů toto Google nijak zásadně neřeší. Problémem by to mohlo být pouze v případě, že byste měli stejnou IP adresu jako tisíce a tisíce spamových mailserverů nebo serverů s porno a warez obsahem.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=AsSwqo16C8s?rel=0]

18690 zhlédnutí (celkově) 6 zhlédnutí (dnes)
Ohodnoťte článek

Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Buffer this page
Buffer
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

komentáře 2

  1. Ano, problémem by to mohlo být pouze v případě, že byste měli stejnou IP adresu jako tisíce spamových domén, hlavně těch s automaticky generovaným obsahem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge