IP adresa jako SEO faktor

IP adresa byla před časem vnímána jako jeden z mnoha relativně důležitých signálů hodnocení webů, minimálně ze strany Google. Pokud jste byli na IP adrese s velkým množství webů (sdílený hosting) nebo jste měli na IP adrese „sousedy“ s obsahem, který se Google nelíbil, tak to Google vyhodnocoval. Dokonce v seznamu věcí, které byste měli na začátku optimalizace prověřit, najdete tuto formulaci:

IP Neighbors: Check out the website neighbors using the reverse IP lookup and make sure that it doesn’t have any bad neighbors.

V roce 2009 Randy Fishkin na SEOmozu nás informoval, že signály ohledně registrace domény a hostingu tzv. on-site faktory mohou mít hodnotu 6,91% z celkového hodnocení, což není úplně zanedbatelné.

Hodnotící faktory Google z roku 2009

V současné době, kdy máme velké množství sdílených hostingů a každý poskytuje své služby klientům, už není možné na to takto zjednodušeně pohlížet. To si uvědomuje i Google, a proto Matt Cutts ve svém videu Can a spammy website affect the ranking of other sites hosted on the same server? jednoznačně říká, že v době sdílených hostingů toto Google nijak zásadně neřeší. Problémem by to mohlo být pouze v případě, že byste měli stejnou IP adresu jako tisíce a tisíce spamových mailserverů nebo serverů s porno a warez obsahem.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=AsSwqo16C8s?rel=0]

17497 zhlédnutí (celkově) 3 zhlédnutí (dnes)
IP adresa jako SEO faktor
Ohodnoťte článek

Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+
0Share on LinkedIn
Linkedin
Buffer this page
Buffer
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

komentáře 2

  1. Ano, problémem by to mohlo být pouze v případě, že byste měli stejnou IP adresu jako tisíce spamových domén, hlavně těch s automaticky generovaným obsahem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge