Nekonzistence fulltextu Seznamu.cz aneb co nám ten Seznambot stahuje/zobrazuje

Seznam.cz má podivné chování při zobrazování hledaných stránek. Jednou zobrazí meta tag description, podruhé zobrazí alt (Sic!) a potřetí jakýsi volně vybraný text ze stránky. Nevěříte? Máme tu pár příkladů.

Zobrazení meta tagu description

Když se Seznamu.cz chce zobrazí ve fulltextu meta tag description – 1. pozice na klíčové slovo “svatební šaty praha”.

Zobrazení altu z prvního obrázku

Když se Seznamu.cz zachce, zobrazí popisek z altu obrázku – 2. pozice na klíčové slovo “nejlevnější půjčka”. A to Seznam.cz zcela ignoruje zdrojový kód jako:
[code lang=“html4strict“]

…KDO JSME ?

Nebankovní půjčky
on-line

logo Nejlevnější půjčka
[/code]
… a vybere si popisek obrázku, který prostě nepochopitelně začne zobrazovat.

Zobrazení textu ze stránky

Když se Seznamu.cz zachce, zobrazí text v prvním odstavci (<p>) – 1. pozice na frázi “levné kožené bundy”.

Výše vidíte 3 odlišné případy generování obsahu popisků webů v SERPu Seznam.cz. Nevím na základě jakého klíče Seznam.cz doplňuje popisky do SERPu. A přijde mi to celé poněkud chaotické. Pokud někdo ten klíč znáte, budu rád, když mi ho sdělíte, Vaše názory velmi ocením v komentářích.

Jinak musím dodat, že z mého pohledu je to vážně szmietnik milý Sezname!

13581 zhlédnutí (celkově) 6 zhlédnutí (dnes)
Nekonzistence fulltextu Seznamu.cz aneb co nám ten Seznambot stahuje/zobrazuje
Ohodnoťte článek

Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

komentáře 4

  1. Tahle vlastnost Seznamu mě přivádí k šílenství. Jednou jsem si sama našla svoji stránku, kde byl jako popis uveden seznam položek menu – i propadla jsem panice, jaktože si stáhnul zrovna tohle, jestli mám špatnou šablonu nebo co a doplnila jsem description.

    Je to prostě pakárna. Nezbývá než se soustředit na vše současně..

  2. Inkozistence? Nemelo v nadpisu byt InkoNzistence?

    Takto komplikovane slovo bych radeji nahradil srozumitelnejsim synonymem. Verze „nekonzistence“ zni o neco srozumitelneji a treba „nestalost“ je podle me jeste jasnejsi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge