Google zobrazuje v SERPu dynamické interní vyhledávání

Google 5. září oznámil implementaci tzv. search boxu pro interní hledání na daném webu s podporou našeptávače (autocomplete) do SERPu. Kostrbatě řečeno, ale vypadá to takto krásně:

Stručně řečeno, do SERPu Googlu můžete nasadit interní vyhledávání ze svého webu. Stačí jen správně nasadit strukturovaná data schema.org/WebSite s vlastností potentialAction ze schema.org/SearchAction.  Kompletní dokumentace v Google nápovědě. Zatím nemám odzkoušeno, ale určitě chci vyzkoušet – pokud vám to zafunguje, dejte vědět!

Asi netřeba dodávat, že to může být zajímavá hra s CTR a s přiváděním další návštěvnosti na weby přímo ze SERPu. Samozřejmě tím bude mít Google zase víc informací z chování uživatelů na webu. A dotazy z tohoto vyhledávacího Google boxu, na rozdíl od dotazů v běžném vyhledávání, které jsou označeny jako (not provided), jsou předávány dále do statistik návštěvnosti.

Aktualizace:

Máme první české ukázky:

20361 zhlédnutí (celkově) 12 zhlédnutí (dnes)
Ohodnoťte článek

Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Buffer this page
Buffer
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

komentářů 8

  1. Dnes jsem na to narazil při hledání výrazu „Kooperativa“. V rich snippetech není výsledek vlastního vyhledávání, ale to vyhledávací pole ano…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge