Google snižuje míru rich snippetů v SERPu

Matt Cutts na Pubconu potvrdil, že sníží míru zobrazení rich snippetů v SERPu o 15%. Tato změna se má dotknout zejména nekvalitních webů,  které rich snippety používají. Pokud se podíváme na výsledky nástroje Google SERP Feature Graph ( o kterém jsem tweetoval 20. prosince) opravdu dochází k výraznému poklesu.

MozCast Feature Graph Authorship
MozCast Feature Graph Authorship – za posledních 30 dní

Cílem této akce je vyčistit Augiáš chlív Google tak, aby se webům, které tupě nasazují authorship bez smysluplné autority se v SERPu authorship nezobrazoval. Mimo jiné to ukazuje na jednu chybu, kterou majitelé webu a agentury dělají. Vezmou jednu metodu a masivně ji bez rozmyslu nasazují. Je jedno zda je to authorship, placené odkazy nebo zápisy v katalozích. Ani jedna z těchto metod není špatná a neměli bychom se ji zbavovat zcela. Mohli bychom pak totiž vylít příslovečnou vaničku i s dítětem. Ale masivní užívání jedné metody je vždycky špatně.

14970 zhlédnutí (celkově) 6 zhlédnutí (dnes)
Google snižuje míru rich snippetů v SERPu
Ohodnoťte článek

Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

komentářů 6

  1. Nedávno jsem si všiml, že obrázek autorství, který jsem do výsledků vyhledávání pracně dostal mi zmizel.
    Myslel jsem si, že je to čistka. A konečně to mám potvrzeno.

    Jak to tedy udělat, abych pro Google byl kvalitním autorem? A tím nemyslím obejití toho filtru.

  2. Ondro, myslím si to také, Google nikdy neodkáže udělat změnu, která poškodí jen ty špatné weby, vždycky zasáhne, více či méně, i ty dobré. Jen nevím zda je to úmysl nebo chyba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge