Google penalizuje mobilní weby, které tlačí k instalaci aplikace

V pondělí Google oficiálně potvrdil, co jsem psal dříve. Weby, které budou tlačit mobilní uživatele do instalace mobilní aplikace způsobem, který zasahuje velkou část obrazovky mobilního zařízení.


google-app-interstitials-good-bad-1441197494

23475 zhlédnutí (celkově) 15 zhlédnutí (dnes)
Google penalizuje mobilní weby, které tlačí k instalaci aplikace
Ohodnoťte článek

Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

komentářů 5

  1. Popravdě postoj googlu nechápu, provozuje přeci i mobilní OS, kde může uživatele taky vytěžovat reklamou. Přijde mi to naprosto uhozené a naprosto proti UX zážitku. Pokud má web odladěnou mobilní appku tak je jasné že to bude pro uživatele mnohem lepší uživatelský zážitek.

  2. Osobně mě také tyto „super“ aplikace, které mě otravují a vyskakují přes celý display a jsem rád, že je Google proti tomu je ve větší míře zobrazovat…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge