Google+ dávám rok, maximálně dva!

smrt-gooleplusGoogle+ by další pokus Google o sociální síť. Nebyl to pokus první vzpomeňme si na Google Wave (+ 2010) nebo Google Buzz (+ 2013) (další třeba Orkut nebo Google Friend Connect). Proto byl další pokus Google o sociální síť  v roce 2011 vyhlížen s očekáváním zejména po masivním rozšíření Facebooku. Veškerí strategie Google ukazoval, že Google+ bude jako Frodův prsten. Všechny služby byly konsolidovány do Google+ – Mapy, YouTube, Hangouts, fotky i samotné Google účty. Ani po 5 letech Google+ však nenaplnil očekávání. A tak se muselo nehnutě stát to, co se děje se všemi službami, které nenaplňuji očekávání Google – Google Reader, Knol, Google Talk, Google Answers a další. Odstartovala se pomalá smrt Google+ a vykuchávání funkčních částí.

Harmonogram řízené smrti Google+

  1. V srpnu  2014 Google zrušil authorship a v červnu 2015 celý authorship program..
  2. Vic Gundotra, specialista na Google+ opustil Google v dubnu 2014.
  3. Na jaře 2015 spoluzakladatel Google+ Bradley Horowitz oznámil velkou změnu v směřování Google+.
  4. V červenci 2015 Google zpřístupnil Hangouts i pro nečleny Google+.
  5. V srpnu 2015 Google zrušil propojení Google a Google+ účtu – což znamená, že můžete mít jak Google mapy nebo YouTube účet nebo Gmail bez nutnosti mít Google+ (tak to bylo dřív). Stejně tak spustil Google Photos, které osamostatnil od Google+.
  6. V listopadu 2015 proběhl veliký redesign Google+, který okleštil Google+ o všechny slučovací funkce, Google+ stránky de facto přestaly existovat a jediné na co je kladen důraz jsou komunity, sbírky a dobrá uživatelská zkušenost mobilních návštěvníků. Desktopový design je málo použitelný. Právě o tom jsem mluvil na videu o online marketingu v roce 2015 v Mladém podnikateli.

Osobně nevěřím v jakoukoliv koncepční vizi budoucnosti Google+. Je to mrtvý projekt a Google dělá to jediné co může. Zachraňuje funkční části a zbytek dříve či později zavře. Není to otázka zda, ale kdy a já tvrdím, že to bude v roce 2016. Naštěstí to pro nikoho není žádná velká újma, protože marketingové dopady to má minimální. Google jsme používali jako volitelný doplněk.

Myslíte si, že Google+ má budoucnost? Pokud ano, zajímalo by mě jak to vidíte. Díky za inspirativní komentáře.

18119 zhlédnutí (celkově) 12 zhlédnutí (dnes)
Ohodnoťte článek

Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Buffer this page
Buffer
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

komentáře 3

  1. Bohužiaľ, po tom, čo s G+ urobili za posledný rok, to vidím podobne. Bola to moja prvá a donedávna najobľúbenejšia sociálna sieť, ale už niekoľko mesiacov tam chodím stále menej. Kedysi som si nevedel predstaviť deň bez prebehnutia najnovších príspevkov a návštevy komunít, alebo týždeň bez príspevku na svojich G+ stránkach, dnes ten čas trávim skôr na Twitteri.

  2. Mňa by ale zaujímalo či to vôbec ide iba tak zmazať, veď predsa niektorý ľudia tam majú vytvorené komunity, skupiny, profily a pod. a neviem či im to google len tak vymaže, alebo ako vlastne chce pokračovať a zrušiť to. Jedna vec je ale pravda google+ je takmer mŕtva sieť.
    Peťo napsal článek Vírus zikaMy Profile

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge