Google od 24. září nezobrazuje data o hledaných fázích v Google Webmaster Tools

Martin Šimko dnes informoval o tom, že od 24. září se v Google Webmaster Tools nezobrazují data o vyhledávacích dotazech.

 

Bohužel se zdá, že je tomu tak. Před pár dny jsem informoval o masivním skrývání vyhledávaných dotazů na Google a tím i masivního nárůstu (not provided) až do výše 100% v statistikách návštěvnosti. Jedním ze zdrojů náhradních dat jsme uváděl právě report vyhledávaných dotazů a ten bohužel od 24. září není aktualizovaný. Pokud máte Google Webmaster Tools propojené s Google Analytics, ani tam nejsou k dispozici žádná data. Možná je to jen krátkodobý výpadek a není se čeho obávat. Nebo je to vědomý krok Google, jak přihodit další klacek pod nohy SEO a připravit nás o další zdroj dat.

Aktualizace 1. řijna 2013 – problému si po více než 24 hodinách všimli i na Search Engine Landu a zdá se, John  Mueller z Google to potvrdil, že se jedná o chybu na jejímž odstranění inženýři v Google pracují:

The team is aware of the problem and working on speeding that data back up again. Thanks for your patience in the meantime.

Google Analytics bez dat z Google Webmaster Tools
Google Analytics bez dat z Google Webmaster Tools

Kde se o tématu diskutuje:

19206 zhlédnutí (celkově) 6 zhlédnutí (dnes)
Ohodnoťte článek

Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Buffer this page
Buffer
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

komentářů 10

  1. Petře, John Mueller z Google potvrdil, že se jedná o chybu na jejímž odstranění pracují. aktualizoval jsme i článek včetně relevantních odkazů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge