České weby nejen o (online) marketingu

© Flickr Leeks

Dávám si poměrně záležet na tom, abych stíhal sledoval zajímavé zdroje o (online) marketingu. Zahraničních je docela dost, takže ty mi zabírají hodně času, ale s těmi českými to je většinou bída. Protože ale SEO, kterému se věnuju nejvíce, je součást marketingu, tak jsem rozšířil své pole působnosti na IT, marketing, média a reklamu obecně a utkvěly mi v RSS čtečce následující weby:

Živě.cz

Klasika českých ajťáků (ať už to znamená cokoliv). O online marketingu však okrajově a mnohem více se dozvíme o obchodních plánech, poměrech platforem operačních systémů a podobně – nejvíce v sekci IT Byznys. O mobilní sekci se dozvíme na dceřiném webu mobilmania.cz. Je to spíše doplňková záležitost, ale myslím, že dobré pro přehled Živě sledovat.

Lupa.cz

Mnohem více než Živě se zaměřuje na internet a z online marketingu tam najdeme více, bohužel vše od starých známých autorů. Proto málokdy vyjde něco, co by zaujalo a nevěděli bychom to z jiných, zejména zahraničních, zdrojů. Výjimkou za poslední dobu byl článek Jirky Koutného Jaké SEO faktory jsou nejdůležitější pro výsledky vyhledávání Seznamu? a článek Tomáše Pospíšila Může Facebook pomoci při optimalizaci webu? Na Lupu jsem napsal článek o mobilním SEO.

Ty Internety

Baví mě jejich novinky ze sociálních sítí, které jsou často první, které na internetu potkám. Hodně ale řeší StartUpy, které mě příliš nebaví. Pro mnoho z mých čtenářů to ale může být zajímavý bonus. Ovšem video seriál ve sklepě je často vynikající, takže ten bedlivě sleduju. Legendární byl podle mne rozhovor s Matějem Novákem. Výběr hostů je velmi zajímavý, i když je třeba dodat, že má bohužel sestupnou tendenci. Negativem je, že Ty Internety uveřejňují i ty PR bláboly od Effectixu. Psával jsem na Ty Internety seriál o sociálních sítích a SEO – Facebook, Pinterest a Twitter.

Mediář

Mediář sleduju poměrně pravidelně. Věnuje se hlavně reklamě, médiím a tedy i marketingu. Mediář má dobré autory, je hodně osobní, má svou tvář a nebojí se píchnout do vosího hnízda. Proto je mi sympatický. Přiznávám, že Mediář je pro mě zajímavý i díky Ondrovi Austovi a Markovi Prchalovi. Občas na něj píšeme i my z H1.cz do Feedu na víkend, takže určitě dobré čtení:-). Sám tam také mám několik článků.

Media Guru

Přijde mi jako profesionálněji se tvářící Mediář. Vlastně mě to i mrzí, protože je díky tomu pro mě sterilní a anonymní. Bez té lidské tváře. Na druhou stranu jsem tam občas chytil poměrně dost zajímavých informací. Zaujal mě mediální slovník, který mně dost často vysvětlí termíny z obchodu a marketingu, které ještě neznám. Zajímavé na něm je, že pro něj nepíše nikdo ze známých lidí z oboru. Zatím nevím, jestli je to nevýhoda nebo výhoda. Každopádně minimálně sekce Internet a mobil je hodný sledování.

Znáte nějaké jiné vhodné zpravodajské servery o marketingu v češtině?

33595 zhlédnutí (celkově) 3 zhlédnutí (dnes)
Ohodnoťte článek

Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Buffer this page
Buffer
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

komentářů 7

  1. Někdy je docela zábavné sledovat, jak se články a témata toulají českým internetem, množí se, duplikují a žijí vlastním životem.

  2. Pavle, co tak seznam bloggerů, českých i zahraničních? Nějaký krátký seznam mám u sebe na webu, ale rád bych se inspiroval tvojí četbou a rozšířil si zdroje 🙂

  3. Ahoj, je tu někdo, kdo by chtěl vytvářet weby , především kvůli penězům? Sháním někoho, kdo by mě motivoval a s kým bych se mohl podělit o své zkušenosti, nápady apod. Pokud budete mít zájem, napište na peter.karban92@gmail.com

  4. Ahoj, je tu někdo, kdo by chtěl vytvářet weby , především kvůli penězům? Sháním někoho, kdo by mě motivoval a s kým bych se mohl podělit o své zkušenosti, nápady apod. Pokud budete mít zájem, napište na peter.karban92@gmail.com .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge