Bez odkazů to nepůjde. Se stim smiř!

Yandex si po pár měsících veřejného experimentování potvrdil to, co říká Google už dlouho. když vyřadíte z algoritmu vyhledávačů odkazy jako signál, nefunguje to. Nebo to funguje velmi špatně. To věděl už Google a Matt Cutts o tom už loni mluvil:

V prosinci 2013 Yandex odkazy ze svého algoritmu s velkou slávou odebral, aby nyní oznámil, že je vrací do algoritmu a po vzoru Google budou mít odkazy jak pozitivní tak negativní efekt (zejména nákupy odkazů). Jako důvod této aktivity Alexander Sadovsky, vedoucí sekce přirozeného hledání v Yandexu řekl, že technologicky to fungovalo správně, ale trh to odmítal přijmout, reagoval na změnu velmi pomalu a lidé stále nakupovali odkazy. Proto přichází Yandex návratem odkazů coby hodnotícího faktoru a s penalizací za nákup odkazů. Změnu algoritmu by měli nasadit v květnu 2015.

Více také na Yandex Starts Valuing Links Again in its Search Results Algorithm a IMPORTANT Yandex Link value is BACK + link buyers will be penalized!.

18200 zhlédnutí (celkově) 6 zhlédnutí (dnes)
Ohodnoťte článek

Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Buffer this page
Buffer
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

komentářů 5

  1. Hele já myslim, že si moc neumíme představit tady u nás, co se v ruskym SEO děje. Co jsem slyšel a viděl, je to masakr. Já se Yandexu nedivím, že se pokusil o tak radikální krok, je podle mně v úplně jiné situace než Google.

    Každopádně myslím, že jednou přijde vyhledávání (skoro) bez vlivu odkazů. To, že to zatím nikomu nefunguje neznačí, že to nejde, ale jen to, že se zatím nevymyslel lepší nástupce 🙂
    Lukáš Pítra napsal článek Rozhovor: Dušan Janovský o SeznamuMy Profile

  2. Celé pôvodné google vyhľadávanie bolo založené iba na odkazov. Neviem si predstaviť ako môže nejaký vyhľadávač servirovať správne výsledky v serpe, ak vôbec neberie v ohľad odkazy. Ja osobne mám jeden web, kde mi yandex v minulosti posielal par stoviek návštevníkov denne, ptm ako zmenili algoritmus tak to padlo na 0. Som zvedavý či sa to teraz zmení.
    Peter napsal článek Aké športy sú vhodné pre chudnutie?My Profile

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge