Ataxo koupilo konkurenční společnost H1

… ale o tom se už od pondělí ví. Pracuji v Ataxu jako SEO konzultant, takže mne samozřejmě tato akvizice zaujala i potěšila. Pochopitelně se těším, že H1 může pomoct Ataxu tam, kde mělo doposud rezervy. Také se těším na spolupráci s lidmi z H1, se kterými jsem byl zatím v kontaktu jen přes internet a osobně jsme se nesetkali. Zdá se, že to znamená i to, že se Ataxo bude stěhovat z Prahy 5. Takže spousta změn a já pevně věřím, že k lepšímu.

Dnes v 11 hodin proběhla tisková konference, kterou doprovázelo twitterové zpravodajství účastníků. Posléze Ataxo vypublikovalo oficiální tiskovou zprávu (PDF), kde si můžete přečíst všechny potřebné informace.

Zpravodajství na Twitteru nám pomohlo shrnout celou konferenci neformálním tónem. Tu můžeme shrnout do následujících vět (zdroje odkazované):

Ale proč vlastně Ataxo koupilo H1 (Marek Bačo)? Je to v zásadě logický krok – H1 je silnou značkou, která znamená i velkou odbornost a díky tomu může Ataxo pokrýt všechny segmenty trhu internetového marketingu. David Špinar zmínil, že první myšlenku o spojení H1 a Ataxa vyslovila Táňa le Moigne z Google (Ondřej Aust).

Ataxo (Group) má nyní k dispozici 150 zaměstnanců a plánovaný obrat pro 2011 jmá být 250 000 000 Kč (Ataxo). Ale co je důležité, obě značky H1 i Ataxo zůstanou do budoucna zachovány, přičemž každá „společnost“ v rámci Ataxa bude mít trošku jiný cíl a kompetence (CoByNe).

Ondřej Aust vypublikoval první shrnutí tiskové konference, kde se dozvíte další informace. Dá se očekávat i další komentáře české twittsféry i IT médií (Živě, Lupa).

14900 zhlédnutí (celkově) 9 zhlédnutí (dnes)
Ohodnoťte článek

Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Buffer this page
Buffer
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge