2. novinky od Google na co si dát u mobilního SEO pozor

Co nedělat v mobilním SEO

Google poslední dobou přišel s několika zajímavými oznámeními týkající se mobilního webu, na které byste si měli dát pozor.

Neobtěžujte s nabídkou instalace mobilní aplikace

Pokud na mobilní verzi zobrazujete příliš velkou výzvu na instalaci mobilní aplikace, ztratíte hodnocení „mobile friendly“ i body za mobile ranking factor. Cituji: „After November 1, mobile web pages that show an app install interstitial that hides a significant amount of content on the transition from the search result page will no longer be considered mobile-friendly. This does not affect other types of interstitials. As an alternative to app install interstitials, browsers provide ways to promote an app that are more user-friendly.“

ZdrojMobile-friendly web pages using app banners

Takto ano
Takto ano
Takto ne
Takto ne

Nepřesměrovávejte mobilní uživatele nejdříve na reklamy

Některé weby mobilnímu uživateli nejdříve zobrazí reklamu či jiný obsah a poté ho přesměrují na web. Ať už je to vědomě či jako důsledek hacknutí webu, Google se to nelíbí.

ZdrojDetect and get rid of unwanted sneaky mobile redirects

17041 zhlédnutí (celkově) 6 zhlédnutí (dnes)
Ohodnoťte článek

Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Buffer this page
Buffer
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 13 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako profesionální SEO konzultant a od roku 2013 jsem na volné noze. Vedu SEO školení a pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším.Baví mě SEO experimenty a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu který je primárně prospěšný pro uživatele a technicky přístupný.. Krom SEO se aktivně zajímá o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu online marketingu.

komentáře 4

  1. Ja ako sledujem analytics tak prístupy z mobilu sú čoraz väčšie a väčšie .. napríklad večer po 22 hodine je vyše 90% návštevníkov z mobilných zariadení a nie z desktopou. Takže sa oplatí počúvať google a optimalizovať pre mobily čo najviac.
    Peto napsal článek Ako vybrať detské obliečky?My Profile

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge