Zemřel Internet Explorer 6

Podle dnešní zprávy Martina Malého na Zdrojáku měl klesnout v USA podíl IE6 pod jedno procento a stejně tak i u nás. Celosvětově má přes 7%. Rozhodl jsem se proto otestovat jaký poměr má u mých webů a mých klientů. Protože mám na každém webu nasazené Google Analytics nebylo složité to zjistit.

Testoval jsem 22 webů, které měli průměrnou návštěvnost pohybující se od stovek unikátních návštěv až po tisíce unikátních návštěv. Co se týče typologie webů, většina z nich byly obsahové weby a menšina weby prodejní. Poměr návštěv jsem měřil za celý měsíc prosinec 2012. A jak to dopadlo?

  • Průměrný podíl je 0,87%,
  • 20% webů nenavštěvují lidé s IE6 vůbec,
  • 50% webů má podíl IE6 pod 1%,
  • 30% webů má podíl vyšší nebo rovnající se 1%,
  • maximální podíl byl 3%.

Pro mě je to rozhodně dobrá zpráva, že už rozhodně u žádného svého webu IE6 nebudu podporovat a ani se na něj při vývoji ohlížet. Jak jste na tom vy? Je to podobné? Budu rád, když se o vaše čísla v komentářích podělíte.

11218 shlédnutí (celkově) 12 shlédnutí (dnes)
Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+5Share on LinkedIn0Buffer this page
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 10 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako SEO konzultant. Vedu školení o SEO. Pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším. Krom SEO se aktivně zajímám o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu inbound marketingu. Baví mě experimenty ve stylu práce Randyho Fishkina z Mozu a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu.

komentáře 2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge