Slimbox v češtině

Nějakou formu Lightboxu používá většina z nás, kteří vytváříme weby. Já jsem si oblíbil Slimbox, pro jeho rychlost, přívětivost a taky proto, že se mi prostě líbí a dokážu ho jednoduše editovat. Několikrát jsem ho využíval a pokaždé jsem ho upravoval pro český jazyk, tedy aby místo “close” bylo “zavřít” a podobně. V zásadě jde o jednoduchou editaci jednoho JavaScriptového souboru a tří GIF souborů.

A protože tuhle českou variantu používám téměř pokaždé, řekl jsem si, že by se mohla někomu hodit. Sice úpravy, které jsem dělal jsou triviální, ale snad to někomu usnadní práci. Proto nabízím tuto úpravu na stažení.

Slimbox 1.71 v češtině ke stažení (ZIP, 60 kB)

Originální Slimbox najdete na http://code.google.com/p/slimbox/downloads/list. Pokud chcete obdobnou úpravu provést sami a třeba lépe než já, zde je postup.

  1. Zeditujte slimbox.js v adresáři /JS/ a na 6. řádku najděte frázi "Image {x} of {y}" a nahraďte ho čím potřebujete. X značí číslo aktuálního obrázku a y počet všech obrázků v seznamu.
  2. Upravte closelabel.gif, nextlabel.gif a prevlabel.gif v adresáři /CSS/ a přepište v nějakém vhodném grafickém editoru vhodnou barvou a fontem. Já použil stejnou barvu jako byla původně použita a zvolil jsem font Arial.
10131 shlédnutí (celkově) 33 shlédnutí (dnes)
Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Buffer this page
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 10 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako SEO konzultant. Vedu školení o SEO. Pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším. Krom SEO se aktivně zajímám o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu inbound marketingu. Baví mě experimenty ve stylu práce Randyho Fishkina z Mozu a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge