SEO tipy od Google -> DYK tweety Garryho Illyese

Gary Illyes DYK tweety

Švýcarský Google je docela nabušený. Krom Johna Muellera, kterého jsme měli na SEOlogeru, je další „mluvící hlavou“ ze Švýcarska Google i Gary Illyes, který začal publikovat tzv. DYK (Did You Know) tweety (Tweety věděli jste, že..). Jedná se o tweety s různými tipy od Google, které jsou často velmi praktickými SEO tipy.

Něco jsou známější věcí, něco potvrzené spekulace, ale každopádně je považuji za velmi zajímavý zdroj informací přímo zdroje. V tomto článku najdete zatím dostupné DYK tweety s českým a hodně volným překladem.

DidYouKnow (DYK) tweety

  1. Blokovat stránku v robots.txt a pomocí noindex nedává smysl, protože si noindex direktivu robot nepřečte. Zakázali jste mu totiž přístup pomocí robots.txt. Zdroj.
  2. Počet výsledků hledání v SERPu může být hodně nepřesný a reálný počet výsledků může být úplně jiný. Zdroj.
  3. Neexistuje penalizace za duplicitní obsah, ale způsobuje to problémy s crawl budgetem a výrazně to ředí hodnotící signály. Zdroj.
  4. Odkazy nejsou nezbytné, abyste byli dobře hodnocení. Zdroj.
  5. Propady po převodu webu jsou často způsobené nesmyslným nastavením přesměrování, nasazením noindex nebo divným užíváním hreflang. Zdroj.
  6. Klíčová slova v patičce a podobných prvcích stránky mají jiné (horší) hodnocení než v hlavním obsahovém bloku. Zdroj.
  7. Pokud Google narazí na duplicitu http a https verze, tak jako hlavní bude brát https verzi. Zdroj.
  8. Pokud čtete text na stránce a působí na vás nepřirozeně, pak může získat i při hodnocení Googlem nižší hodnocení. Zdroj.
  9. Vykreslujeme (render) většinu stránek co známe, ale na prvky na stránce pak už neklikáme. Zdroj.
  10. Pokud není robots.txt přístupný kvůli chybě serveru, Google přestává web procházet. Zdroj.

Článek budu průběžně aktualizovat.

Kdo je Garry Illyes?

Garryho funkce je „webmaster trends analyst“ a jeho prací je vytvářet lepší uživatelskou zkušenost. Je také osobou se kterou můžete ze strany Google hodně komunikovat a je publikujícím autorem Webmaster Central Blog a pomáhá uživatelům řešit jejich problémy na Google Webmaster Forums. Nikdo pořádně neví jak se vyslovuje jeho příjmení a Garry je známý svým smyslem pro humor, často googlovsky suchým. „Garry, is ot true? Garry: Yes. No.

1263 shlédnutí (celkově) 13 shlédnutí (dnes)
Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+4Share on LinkedIn32Buffer this page
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 10 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako SEO konzultant. Vedu školení o SEO. Pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším. Krom SEO se aktivně zajímám o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu inbound marketingu. Baví mě experimenty ve stylu práce Randyho Fishkina z Mozu a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge