Proběhla další aktualizace algoritmu Penguin s verzí 2.1

Včera 4. října v 22:50 Matt Cutts potvrdil další update algoritmu Penguin. Podle jeho slov by neměl zasáhnout více než 1% hledání a podle typu verzování je možné usuzovat, že se jedná spíše a aktualizaci dat (data refresh) než o nový update typu Penguin 2.0.

Znamená to, že pokud jste byli penalizování Penguinem, odstranili jste správné příčiny penalizace, tak by se vám měli navrátit vaše pozice ve vyhledávání. Filip Podstavec toto potvrdil na konkrétním případě.

Může to také znamenat, že pokud vás Google shledal nově vinným z porušení Pokynů pro webmastery, mohli jste být penalizováni. Každopádně si zkontrolujte pozice frází, které sledujete u vašich webů.

Matt Cutts také zmínil, že Penguin a nový Hummingbird jsou oddělené algoritmy, což se z článků objevujících po odhalení Hummingbirdu nejevilo jako zcela jasné.

Pokud jste sledovali kauzu Cyruse Shepharda z Mozu ohledně Disavow toolu, možná vás zaujme, že v jeho případě zatím nedošlo k žádné změně.

3628 shlédnutí (celkově) 2 shlédnutí (dnes)
Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Buffer this page
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 10 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako SEO konzultant. Vedu školení o SEO. Pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším. Krom SEO se aktivně zajímám o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu inbound marketingu. Baví mě experimenty ve stylu práce Randyho Fishkina z Mozu a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu.

komentáře 3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge