Pár aktuálních tipů pro SEO

Chtěl jsem už delší dobou zmínit pár zajímavostí z oboru, ale buď mne někdo přžedběhnul nebo zvítězila prachsprostá lenost. Den před dovolenou se ale pokusím vše trochu napravit krátkými upozorněními.

Nefunguje parametr linkdomain:

Již nějakou dobu nefunguje parametr „linkdomain:“ u Yahoo! Site Explorer, který zdarma poskytoval realtivně přesné informace o počtu domén odkazujících na danou URL. Zdá se, že je to jasná reakce na spojení s Bingem, takže Site Explorer na URL funguje, tedy zjistíte počet zpětných odkazů, ale už ne kolik domén na váš web odkazuje.

Chtěl jsem o tom napsat, ale můj nadřízený a kolega z Ataxa, Mirek Rojek mě předběhl. A protože jeho články jsou vždy skvělé, nebudu se pokoušet nosit dříví do lesa. Jeho článek Yahoo! neukazuje zpětné odkazy. Je na čase si připlatit? jasně vystihuje současný problém i jeho možná řešení.

Novinky.cz nabízí psaní článků

Novinky přišly se zcela novým konceptem tvorby obsahu v českých zpravodajských vodách. Můžete totiž přispívat sami na zpravodajský server Novinky.cz. Asi netřeba připomínat jakou výhodu to může znamenat z pohledu SEO. Sice nezískáte odkaz z hlavní stránky, články se objevují na adrese http://www.novinky.cz/vase-zpravy/ a podléhají mnoha pravidlům. Ty se ale dají shrnout do lakinického „Nepište jako hovado, pište o něčem a nedělejte očividnou reklamu“. Jako autor musíte být autorizován a stejně tak i vaše články. Nicméně i tak myslím, že i tato omezení otevírají nové možnosti.

8289 shlédnutí (celkově) 15 shlédnutí (dnes)
Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Buffer this page
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 10 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako SEO konzultant. Vedu školení o SEO. Pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším. Krom SEO se aktivně zajímám o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu inbound marketingu. Baví mě experimenty ve stylu práce Randyho Fishkina z Mozu a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge