Google snižuje míru rich snippetů v SERPu

Matt Cutts na Pubconu potvrdil, že sníží míru zobrazení rich snippetů v SERPu o 15%. Tato změna se má dotknout zejména nekvalitních webů,  které rich snippety používají. Pokud se podíváme na výsledky nástroje Google SERP Feature Graph ( o kterém jsem tweetoval 20. prosince) opravdu dochází k výraznému poklesu.

MozCast Feature Graph Authorship
MozCast Feature Graph Authorship – za posledních 30 dní

Cílem této akce je vyčistit Augiáš chlív Google tak, aby se webům, které tupě nasazují authorship bez smysluplné autority se v SERPu authorship nezobrazoval. Mimo jiné to ukazuje na jednu chybu, kterou majitelé webu a agentury dělají. Vezmou jednu metodu a masivně ji bez rozmyslu nasazují. Je jedno zda je to authorship, placené odkazy nebo zápisy v katalozích. Ani jedna z těchto metod není špatná a neměli bychom se ji zbavovat zcela. Mohli bychom pak totiž vylít příslovečnou vaničku i s dítětem. Ale masivní užívání jedné metody je vždycky špatně.

10605 shlédnutí (celkově) 27 shlédnutí (dnes)
Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Buffer this page
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 10 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako SEO konzultant. Vedu školení o SEO. Pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším. Krom SEO se aktivně zajímám o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu inbound marketingu. Baví mě experimenty ve stylu práce Randyho Fishkina z Mozu a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu.

komentářů 6

  1. Nedávno jsem si všiml, že obrázek autorství, který jsem do výsledků vyhledávání pracně dostal mi zmizel.
    Myslel jsem si, že je to čistka. A konečně to mám potvrzeno.

    Jak to tedy udělat, abych pro Google byl kvalitním autorem? A tím nemyslím obejití toho filtru.

  2. Ondro, myslím si to také, Google nikdy neodkáže udělat změnu, která poškodí jen ty špatné weby, vždycky zasáhne, více či méně, i ty dobré. Jen nevím zda je to úmysl nebo chyba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge