Google akceptuje nejvíce omezující tag meta robots

Občas by se nám hodilo, aby jedna direktiva meta robots platila pro jeden vyhledávač a druhá pro jiná. Třeba takto při řešení stránkování pro Seznam (první zápis) a pro Google (druhý zápis):

<meta name="robots" content="noindex,follow" />
<meta name="googlebot" content="index,follow" />

Bohužel, dnes mi John Mueller ze švýcarského Google potvrdil, že to použít nelze. Google si projde obě a použije nejvíce omezující zápis, v tomto případě právě ten první.

14660 shlédnutí (celkově) 75 shlédnutí (dnes)
Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook2Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Buffer this page
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 10 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako SEO konzultant. Vedu školení o SEO. Pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším. Krom SEO se aktivně zajímám o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu inbound marketingu. Baví mě experimenty ve stylu práce Randyho Fishkina z Mozu a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu.

komentáře 3

  1. A nespresso acaba de lançar em capsulas o kona, ediçao limitada, cada membro do nespresso club só pode comprar 2 sleeves, o que totaliza duas caixas com 10 capsulas cada.Se vc nao tiver maquina nespresso, vc pode ir até uma loja que tenha bar e tomar um no local, na padre joao manuel tem !!!Boa detgausçao !!!

  2. Škoda toho, pretože občas by to vyriešilo nejaké problémy so seznamom alebo minimálne na rôzne testovania by sa to dalo použiť.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge