Google od 24. září nezobrazuje data o hledaných fázích v Google Webmaster Tools

Martin Šimko dnes informoval o tom, že od 24. září se v Google Webmaster Tools nezobrazují data o vyhledávacích dotazech.

 

Bohužel se zdá, že je tomu tak. Před pár dny jsem informoval o masivním skrývání vyhledávaných dotazů na Google a tím i masivního nárůstu (not provided) až do výše 100% v statistikách návštěvnosti. Jedním ze zdrojů náhradních dat jsme uváděl právě report vyhledávaných dotazů a ten bohužel od 24. září není aktualizovaný. Pokud máte Google Webmaster Tools propojené s Google Analytics, ani tam nejsou k dispozici žádná data. Možná je to jen krátkodobý výpadek a není se čeho obávat. Nebo je to vědomý krok Google, jak přihodit další klacek pod nohy SEO a připravit nás o další zdroj dat.

Aktualizace 1. řijna 2013 – problému si po více než 24 hodinách všimli i na Search Engine Landu a zdá se, John  Mueller z Google to potvrdil, že se jedná o chybu na jejímž odstranění inženýři v Google pracují:

The team is aware of the problem and working on speeding that data back up again. Thanks for your patience in the meantime.

Google Analytics bez dat z Google Webmaster Tools
Google Analytics bez dat z Google Webmaster Tools

Kde se o tématu diskutuje:

12912 shlédnutí (celkově) 36 shlédnutí (dnes)
Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+6Share on LinkedIn0Buffer this page
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 10 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako SEO konzultant. Vedu školení o SEO. Pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším. Krom SEO se aktivně zajímám o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu inbound marketingu. Baví mě experimenty ve stylu práce Randyho Fishkina z Mozu a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu.

komentářů 10

  1. Petře, John Mueller z Google potvrdil, že se jedná o chybu na jejímž odstranění pracují. aktualizoval jsme i článek včetně relevantních odkazů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge