Chyba v Google Analytics – chybí data v segmentech (aktualizace)

Pokud jako já používáte pokročilé segmenty v Google Analytics, tak vězte že od víkendu se projevuje chyba, která způsobuje absenci dat za měsíc duben při zobrazení pokročilých segmentů (typicky využívám pro zobrazení nonbrand organicu). Můžete to vypadat třeba takto:

Google na svém blogu tvrdí, že na opravě pracuje, ale bohužel zatím Analytics Status Dashboard hlásí problém.

Řešení: Pokud vypnete pokročilé segmenty, můžete chybu obejít pokročilými filtry u každého zobrazení, typicky takto:

Pokud ovšem segmenty nepoužíváte, chyba se neprojeví.

Aktualizace (11. května 9:37): Google tvrdí, že na problému stále pracuje a že by měla být (snad) opravena 15. května při dalším updatu. Data prý nejsou ohrožena. Pro mě to nastoluje zajímavou otázku, jestli při riziku výpadků stále používat pro měření jen Google Analytics? Není jistějším řešením Urchin?

Aktualizace (12. května 9:37): Google opět posouvá termín, opraveno prý bude 24. května.

10169 shlédnutí (celkově) 12 shlédnutí (dnes)
Sdílením buduješ SEO!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Buffer this page
Pavel Ungr
Věnuji se SEO již 10 let od roku 2004. Z Et netery jsem nastoupil do Ataxa a následně do H1.cz. Od roku 2009 pracuji jako SEO konzultant. Vedu školení o SEO. Pravidelně publikuji zejména o internetovém marketingu a přednáším. Krom SEO se aktivně zajímám o UX, obsahový marketing, sociální sítě a jejich využití z pohledu inbound marketingu. Baví mě experimenty ve stylu práce Randyho Fishkina z Mozu a propaguji SEO jako tvorbu zajímavého a kvalitního obsahového webu.

komentáře 2

  1. Je to nepriemne. Tiež som to musel obchádzať. Ale keď je to zadarmo, čo sa dá robiť. GA su i napriek tomu prijemnym nastrojom a snad tu chybu rychlo opravia 🙁

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge